Wyposażenie piekarni, czyli wszystko, co musisz wiedzieć, żeby otworzyć własną działalność

Ciepłe i puszyste bułeczki charakteryzują się wyjątkowym smakiem. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób codzienne rano pędzi do piekarni po świeży chleb. Ponadto pieczywo jest produktem, który gości w każdym domu i ciężko sobie wyobrazić, żeby kiedykolwiek go zabrakło. Z tego względu wielu przedsiębiorców decyduje się na otworzenie własnej działalności gospodarczej, która nie tylko zapewni zyski, ale także będzie nowym miejscem pracy dla ludzi. Zastanawiasz się jakie wyposażenie jest potrzebne do otworzenia piekarni? Odpowiadamy!

Własna działalność gospodarcza - od czego zacząć?

Jeżeli decydujesz się na otwarcie własnej piekarni, to przed Tobą jeszcze wiele kwestii, które musisz wziąć pod uwagę. W pierwszej kolejności należy zacząć od wyboru lokalizacji, która jest niezbędna do zarejestrowania firmy. Następnie, aby zacząć prowadzić własną piekarnię trzeba uzyskać pozwolenie na otwarcie nowej działalności gospodarczej. Ponadto istotne jest również zdobycie numeru identyfikacyjnego, przejście przez wszelkie kontrole sanepidu i najważniejsze, czyli zdobycie zezwolenia na sprzedaż konkretnych produktów. Każdy z tych punktów jest niezwykle ważny, dlatego sporządzenie listy ułatwi załatwienie wszelkich formalności i sam proces, choć czasochłonny przeminie bez towarzystwa stresu, niepewności i strachu.

Otworzenie własnej piekarni to bułka z masłem?

Smakowite bułeczki z pewnością są powodem, który sprawi, że każdego ranka tłum ludzie będzie czekać pod piekarnią na świeżo wyciągnięte z pieca wypieki. Zanim jednak do tego dojdzie, warto odsunąć na jakiś czas marzenia na bok i poczynić kilka konkretnych kroków w kierunku własnej piekarni. Pieczywo związane jest z tradycją, a jego symbolika zakorzeniona jest głęboko po dzisiaj. Ponadto każdy region słynie z jakiegoś wyjątkowego specjału, który swoim smakiem zachwyca nawet najbardziej wybrednego konsumenta. Zanim więc przystąpisz do tworzenia firmy, zacznij od ustalenia produktów, które będą dostępne w Twoim sklepie. Obecnie istnieje wiele rodzajów pieczywa, które charakteryzują się wyjątkowym smakiem, ale przede wszystkim specjalną recepturą. I choć mogłoby się wydawać, że założenie dobrze zapowiadającej się działalności to bułka z masłem, to w rzeczywistości wcale tak nie jest. Zaspokojenie potrzeb klientów to priorytet, który należy wziąć pod uwagę już na samym początku.

Wyposażenie piekarni - co jest konieczne do otwarcia własnej działalności?

Decydując się na wejście na lokalny rynek, trzeba wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Najważniejszą z nich jest oczywiście wyposażenie piekarni. W końcu, żeby mieć chleb, trzeba zaopatrzyć się we właściwy sprzęt, który umożliwi jego produkcję. Poznaj przybory, które są niezbędne do produkcji własnego pieczywa.

Stół przyścienny

W przypadku piekarni miejsca robocze są na wagę złota. Ich ilość powinna być zależna od wielkości produkcji, ale także od tego ilu pracowników zostanie zatrudnionych. Stół przyścienny to rodzaj blatu, na którym można wyrabiać ciasto na chleb czy bułki. Warto wybierać solidne modele ze stali nierdzewnej, które posłużą swojemu właścicielowi przez kilka dobrych lat.

Mikser gastronomiczny

Aby ciasto mogło trafić do pieca, trzeba je najpierw precyzyjnie wyrobić. Do tego celu niezwykle potrzebny będzie mikser gastronomiczny. To sprawdzony sposób, który charakteryzuje się ogromną wydajnością i funkcjonalnością. Ponadto mikser gastronomiczny w krótkim czasie jest w stanie wyrobić dużą ilość ciasta co pozwala na wydajniejszą pracę każdego dnia.

Piec do pieczenia wypieków

Nie ulega wątpliwości fakt, że piec to najważniejszy element z całego wyposażenia piekarni. Bez niego nie ma nawet najmniejszych szans na uzyskanie, chociażby okruszka ulubionej bułeczki czy piętkę chleba. Z tego względu już na początku warto wybrać sprzęt wysokiej jakości, który w zupełności zaspokoi wszelkie oczekiwania i potrzeby. Rozmiar pieca powinien być zależny od planowanej wielkości produkcji. Obecnie na rynku dostępne są zarówno mniejsze, jak i większe modele.

Krajalnica do pieczywa

Gotowe pieczywo można przygotować do sprzedaży i pokroić za pomocą krajalnicy. I choć nie jest to konieczne, to w ten sposób przygotowany chleb będzie bardziej atrakcyjny dla konsumenta. Jeszcze do niedawna każdy sam kroił kupione pieczywo, dziś ze względu na wygodę producenci sprzedają pokrojone i gotowe do spożycia produkty. Z tego względu warto zainwestować w profesjonalną krajalnicę, która przygotuje pieczywo do sprzedaży.

Przybory i akcesoria potrzebne w piekarni

Oprócz samego wyposażenia piekarni w postaci licznych sprzętów istotne są również kuchenne przybory. Miski, miarki, wałki do ciasta czy formy to tylko kilka z akcesoriów, w które powinna być wyposażona każda piekarnia. Ponadto warto również zaopatrzyć się w mikser ręczny, który będzie zbawienny podczas niespodziewanej awarii prądu. Co więcej, należy mieć w swojej kuchni zamienniki, które podczas wszelkich awarii umożliwią produkcję i sprzedaż produktów. Bycie przedsiębiorcą wiąże się z pewnymi obowiązkami, ale przede wszystkim ogromną odpowiedzialnością zarówno za firmę, jak i pracujących w niej pracowników.

Otwórz własną piekarnię, która spełni Twoje oczekiwania

Otworzenie własnej piekarni to ciężki kawałek chleba. Istnieje wiele spraw, o których nie można zapomnieć już na samym początku. Ponadto mimo ogromnej popularności i zapotrzebowania na pieczywo szanse na dobrze prosperującą firmę zależną są tylko i wyłącznie od jej właściciela. Zatrudnienie doświadczonych piekarzy oraz ustalenie atrakcyjnej oferty produktów to klucz do osiągnięcia sukcesu. Należy również pamiętać o zachęcającej reklamie i sumiennej pracy, która doprowadzi do spełnienia największych marzeń. Jeżeli chcesz otworzyć swoją działalność i szukasz wyposażenia piekarni, to zajrzyj na naszą stronę. Oferujemy szereg sprzętów, które nie tylko usprawnią pracę, ale przede wszystkim zaskoczą Cię swoją wysoką jakością i trwałością.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl