Wyposażenie cukierni – co powinno się w nim znaleźć? Podpowiadamy!

Posiadając własny biznes w branży gastronomicznej, musisz mieć na uwadze, że odpowiednie wyposażenie danego miejsca jest bardzo ważnym elementem – zarówno dla klientów, jak i pracowników. Pozwala ono na stworzenie dogodnych i komfortowych warunków dla każdego. W przypadku naszego głównego tematu – cukierni – przy jej zaopatrzeniu zwróć szczególną uwagę na wymogi sanitarne. Ich spełnienie jest bowiem niezbędne do prowadzenia biznesu związanego z żywnością. Jakie wyposażenie cukierni wybrać, by spełniała ona wszystkie wymogi i była dobrze prosperującym biznesem? Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci dobrać najlepsze.

Okap jako kuchenny niezbędnik

Na samym początku, biorąc pod uwagę niezbędne do wyposażenia kuchni sprzęty, zwróć uwagę na okap. Służy on do wychwytywania i usuwania zapachów unoszących się w kuchni – odprowadza również nadmiar ciepła. Jest on wyposażony w „łapacze tłuszczu”, czyli filtry, które wychwytują wspomniany tłuszcz. Usuwa wilgoć, zabezpiecza przed nią meble kuchenne oraz inne, znajdujące się w kuchni urządzenia. Solidne okapy znajdziesz w naszym sklepie. Nasze produkty wykonane są ze stali nierdzewnej. Posiadamy szeroki wybór rozmiarów, co umożliwia dobranie odpowiedniego okapu do wielkości każdego pomieszczenia. Z pewnością są to propozycje, które warto uwzględnić w wyposażeniu cukierni.

Regał gastronomiczny w cukierni

Jak każdy wie, w cukierni każdego dnia wyrabia się dziesiątki pysznych, świeżych smakołyków – słodkich bułek, pączków, muffinek, ciast czy tortów. Po upieczeniu muszą one gdzieś znaleźć swoje miejsce. Tutaj niezwykle przydatny może okazać się regał gastronomiczny. To kolejny element wyposażenia cukierni, który znajdziesz w naszym sklepie. Charakteryzuje go wysoka odporność na korozję i uszkodzenia mechaniczne. Jest bardzo wytrzymały ze względu na nierdzewną, stalową konstrukcję, a także solidne jego wykonanie. Idealnie nadaje się do zastosowań przemysłowych. Do tego spełnia wszystkie wymagania dotyczące higieny oraz bezpieczeństwa. Jest też bardzo łatwy do utrzymania w czystości – nie będzie tu więc mowy o trudnym doczyszczeniu powierzchni czy niezmywalnych plamach. Słodkości będą miały zatem swoje stałe, zadbane stanowisko.

Pojemna szafa gastronomiczna

Jak już wspomnieliśmy, duże ilości pyszności muszą mieć swoje miejsce w kuchni. Tutaj z pomocą przyjdzie także szafa gastronomiczna, która pomieści wiele artykułów. Szafy z naszej oferty zbudowane są ze stali nierdzewnej, są odporne na wszelkie uszkodzenia i korozję. Mają regulowane nóżki, a każda z nich posiada wygodną regulację wysokości, dzięki czemu zdecydowanie unikniesz problemów z nierówną posadzką. Solidna szafa na pewno znakomicie uzupełni wyposażenie każdej cukierni.

Stół centralny i przyścienny

Aby powstały wyroby cukiernicze, potrzebujesz przede wszystkim dużo miejsca i wolnej przestrzeni wokół siebie. Niezbędnym elementem wyposażenia Twojej cukierni może okazać się zatem nasz stół centralny czy też przyścienny. Dzięki niemu profesjonalnie przygotujesz wszystkie potrzebne produkty cukiernicze. Nasze stoły powstały ze szlifowanej stali nierdzewnej. Blat jest wzmocniony oraz usztywniony dodatkowo grubą, 20-milimetrową płytą laminowaną. Nóżki posiadają regulację wysokości, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie blatu do wysokości pozostałych mebli.

Specyfika produktów ze stali nierdzewnej

Każdy spośród naszych produktów wykonany jest z najwyższej jakości materiałów – ze stali nierdzewnej. Jest to grupa stali o specjalnych właściwościach fizykochemicznych. Są one odporne na korozję – ze strony czynników atmosferycznych – takich jak korozja gazowa, czy ze strony rozcieńczonych kwasów i roztworów alkalicznych – korozja w cieczach.

Stal nierdzewna w wyposażeniu cukierni – dlaczego warto?

Dlaczego w wyposażeniu cukierni warto wykorzystać sprzęt ze stali nierdzewnej? Posiada ona wiele zalet. Przede wszystkim jest odporna na korozję, czyli na proces stopniowego niszczenia materiałów zachodzący między ich powierzchnią a otaczającym środowiskiem. Stal tę można stosować w agresywnym środowisku. Dodatkowo jest odporna na wysokie temperatury, co ma zaś związek z wysoką zawartością chromu. Jest wytrzymała i plastyczna w niskich temperaturach. Dużą jej zaletą jest też posiadanie lśniącego połysku. Co więcej, jest bardzo łatwa w utrzymaniu. Można ją czyścić wieloma detergentami pod dużym ciśnieniem wody. Wynika to z faktu, że jest to wyrób przeznaczony do stosowania w trudnych i często toksycznych warunkach. Stal jest też łatwa w obróbce i przetwarzaniu – poddaje się różnym metodom obróbki, jak: tłoczenie, formowanie, klejenie, spawanie. Jest to również produkt, który można w 100% ponownie przetworzyć – na tym samym poziomie jakości jak materiał wejściowy. Stal doskonale odnajdzie się w przemyśle spożywczym, ponieważ nie zmienia ona smaku żywności. Nie wpływa na nią negatywne i nie wydziela żadnych substancji podczas kontaktu z żywnością. Jest to jeden z nielicznych materiałów dopuszczonych do kontaktu z pożywieniem. Na koniec – stal nierdzewna okazuje się być relatywnie tanim materiałem, idealnym do bardziej ambitnych i narażonych na trudne środowisko zewnętrzne projektów.

Doskonałe wyposażenie Twojej cukierni

Podsumowując, biznes cukierniczy rządzi się własnymi prawami. Musisz pamiętać o pełnym wyposażeniu cukierni, dbając jednocześnie o przestrzeganie wszystkich zasad reżimu sanitarnego. W Twoim sklepie, pełnym pysznych, kolorowych wyrobów cukierniczych, koniecznie zadbaj o okap – niwelujący zapachy powstałe w kuchni, usuwający nadmiar ciepła i wilgoci. Wybierz też regał gastronomiczny wykonany ze stali nierdzewnej, dzięki której słodkości nie stracą swojego doskonałego smaku. Dzięki regałowi wszystkie produkty znajdą swoje miejsce. Pomocna będzie też szafa gastronomiczna, która pomieści wiele smakołyków. Zaopatrz się także w stół centralny czy też przyścienny, zapewniający profesjonalne przygotowanie słodkich wyrobów. Przedstawione tutaj produkty, które znajdziesz w naszym sklepie, wykonane są z niezastąpionej stali nierdzewnej, posiadającej szereg zalet. Jest onaodporna na korozję, a także zarówno wysokie, jak i niskie temperatury. Jest to materiał przeznaczony do stosowania w trudnych warunkach, dzięki czemu można bezproblemowo traktować go różnymi detergentami, co nie wpłynie na stal w żaden negatywny sposób. Co ważne, stal absolutnie nie wpływa negatywnie na żywność, możesz czuć się więc w pełni bezpiecznie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl