Producenci

Jakie wyposażenie pizzerii będzie niezbędne do nowego lokalu? Sprawdź, co musisz wiedzieć!

Gastronomia to jedna z trudniejszych branż do prowadzenia własnego biznesu. Otwarcie nowego lokalu wiąże się nie tylko ze spełnieniem odpowiednich norm prawnych, zaleceń sanepidu czy poszukiwaniem personelu. Jedną z najważniejszych kwestii jest zakup odpowiednich sprzętów. Dziś podpowiemy Ci, jakie wyposażenie pizzerii będzie niezbędne i czym kierować się przy jego wyborze.

Jakie wymogi prawne należy spełnić, by móc otworzyć pizzerię?

Pizzerię, jak każdy lokal gastronomiczny, obejmują wymogi prawne, które musi spełnić. Jako właściciel, musisz postarać się o otrzymanie koniecznych do prowadzenia lokalu zezwoleń oraz opłacić koncesję na alkohol i ZAiKS. Musisz również postarać się o wpis do CEIDG, który umożliwi Ci prowadzenie działalności gospodarczej. Otrzymanie pozwolenia z sanepidu zajmuje najwięcej czasu. Jeśli jednak będziesz współpracował z ich pracownikiem, nie powinien być to skomplikowany proces. Jedną z najważniejszych kwestii jest odpowiednie rozplanowanie pomieszczeń. Musisz także zaplanować produkcję, drogi technologiczne oraz odpowiednie ustawienie sprzętu. Możesz to zrobić samodzielnie lub skorzystać z usług odpowiedniego projektanta.

Jeśli chcesz sprzedawać w swoim lokalu napoje alkoholowe, konieczne jest zdobycie koncesji. Opłata za uzyskanie odpowiedniego zezwolenia uzależniona jest od rodzajów alkoholi, jakie chcesz podawać w swoim lokalu. Nie zapomnij również o zgłoszeniu chęci odtwarzania muzyki w swoim lokalu gastronomicznym i podpisaniu umowy licencyjnej ZAiKS. Niedopełnienie tego obowiązku może ściągnąć na Ciebie spore kłopoty.

Wyposażenie pizzerii – zwróć szczególną uwagę na jakość sprzętu

Wybór wyposażenia pizzerii często traktowany jest jak mało istotna kwestia. Jest to jednak spory błąd. Musisz sobie uświadomić, że jakość sprzętu wpływa na efektywną pracę pracowników. Jeśli Twoi kucharze będą mieli do dyspozycji nowoczesny sprzęt wysokiej jakości, to będą pracować szybciej i wydajniej, a praca będzie sprawiać im przyjemność. Z tego powodu nie powinieneś oszczędzać na wyposażeniu swojej pizzerii. Aranżację kuchni warto przemyśleć kilkukrotnie, by stworzyć przyjemne do pracy, funkcjonalne wnętrze, a jednocześnie spełnić wszystkie konieczne standardy. Braki sprzętowe, meble słabej jakości czy mało funkcjonalna kuchnia to aspekty, które sprawią, że pizzeria nie będzie funkcjonowała tak, jak powinna, a to odbije się głównie na jakości dań i obsłudze gości.

Co jest potrzebne do wyposażenia pizzerii?

Masz już wszystkie niezbędne pozwolenia, rozplanowałeś układ pomieszczeń? Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego sprzętu, który będzie ułatwiał codzienną pracę.

Do niezbędnego wyposażenia pizzerii możemy zaliczyć:

– piec do pizzy – dobrze wypieczone ciasto wpływa na jakość serwowanych potraw. Z tego powodu powinieneś skrupulatnie wybrać najlepszy piec do pizzy;

– mikser spiralny – profesjonalny sprzęt pozwoli na odpowiednie wyrobienie ciasta,

– stół chłodniczy do pizzy – zapewni odpowiednie warunki do wyrabiania ciasta oraz przechowywania składników we właściwej temperaturze,

– stoły robocze gastronomiczne – zapewniają miejsce do przygotowywania składników na pizzę,

– wałkownica do ciasta – sprzęt ten znacznie ułatwia pracę z ciastem i przyspiesza proces powstawania pizzy,

– szatkownica do warzyw – pozwala na krojenie produktów w drobną kostkę oraz tarcie sera,

– mikser ręczny – niezbędny do przygotowania sosu pomidorowego,

– pojemniki GN,

– szafy chłodnicze, zamrażarki, lodówki gastronomiczne,

– regały magazynowe,

– zlewy gastronomiczne,

– okapy gastronomiczne,

– blachy do wypieku pizzy,

– przybory kuchenne,

– karty dań, elementy reklamowe,

– skuter i torby na pizzę – jeśli przewidujesz usługę dostawy do domu.

Kupując sprzęt do pizzerii, warto zaopatrzyć się w profesjonalne urządzenia przeznaczone do lokali gastronomicznych. Odpowiednio skompletowane wyposażenie, ma spory wpływ na sukces lokalu.

Na co zwrócić uwagę podczas wyposażania sali jadalnej?

Sala dla gości to równie ważna jak kuchnia część lokalu gastronomicznego. W tym miejscu to wystrój odgrywa szczególną rolę. Od Ciebie zależy, jakie wrażenia estetyczne dostarczysz swoim gościom. Sala dla gości powinna łączyć funkcjonalność z estetyką. Ustawienie mebli nie powinno utrudniać swobodnego poruszania się między stolikami. Miłe wnętrze zachęci gości do kolejnych odwiedzin. Pamiętaj jednak, że nawet najsmaczniejsza pizza nie skłoni nikogo do powrotu, jeśli zostanie podana na brudnej, zniszczonej i obtłuczonej zastawie. Wybierając elementy wyposażenia pizzerii, których będą używać goście, zwróć również szczególną uwagę na ich jakość. Wybieraj talerze o ciekawych wzorach, efektowne przyprawniki i stylowe pojemniki na sos. Akcesoria powinny być nie tylko ładne, ale także odporne na ciągłe użytkowanie i łatwe do utrzymania w czystości.

Jak prowadzić pizzerię, by cieszyć się zainteresowaniem klientów?

Oprócz odpowiedniego wyposażenia pizzerii równie ważne jest to, w jaki sposób będziesz prowadzić swój lokal. Jedną z najistotniejszych rzeczy jest reklama. Zaoferuj swoim klientom atrakcyjną promocję. Ponadto wykorzystaj media społecznościowe, stronę internetową, ulotki itp. do zareklamowania swojego lokalu. Spraw, by najbliżsi sąsiedzi dowiedzieli się, że w ich okolicy powstał wspaniały lokal z wyśmienitym jedzeniem. Dobrym chwytem marketingowym jest wymyślenie oryginalnie brzmiącego hasła reklamowego. Powinno być krótkie, łatwe do zapamiętania i wpadające w ucho.

Twoją największą bronią jest jednak jakość serwowanych w Twoim lokalu dań. Pizza powinna być stworzona z wysokiej jakości świeżych składników. Postaw na różnorodne menu, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Swoim gościom na czas oczekiwania na pizzę możesz zaoferować przystawki, np. pieczywo czosnkowe, bruschette lub lekkie sałatki. Również sosy serwowane do pizzy powinny pochodzić od najlepszych dostawców. Dla Twoich gości liczy się powtarzalność dań, dlatego trzymaj się sprawdzonych przepisów i wyposaż lokal w sprzęt, który będzie gwarantował powtarzalną jakość oferowanych produktów.

Jeśli rozglądasz się za solidnym wyposażeniem pizzeri, które pomoże Ci w prowadzeniu dobrze prosperującego lokalu, to zapraszamy do naszego sklepu. W ofercie czeka na Ciebie szeroki wybór mebli i akcesoriów, które doskonale sprawdzą się w codziennych wyzwaniach gastronomicznych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl