Jaki wybrać stół roboczy do kuchni w lokalu gastronomicznym? Podpowiadamy!

Każda osoba, która chce otworzyć własny punkt lub lokal gastronomiczny, musi odpowiednio zadbać o jego zaplecze. Tylko dobrze wyposażona kuchnia pozwoli na szybką i sprawną pracę całego zespołu. Wśród niezbędnych elementów nie może zabraknąć stołu roboczego do kuchni. Zastanawiasz się, jaki model wybrać? Który z wariantów jest godny uwagi? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Do czego służą stoły robocze?

Kuchnia jest miejscem, w którym wykonuje się szereg różnorodnych czynności. To właśnie tam przygotowywane są posiłki, które serwujesz gościom swojej restauracji. Mycie, krojenie czy mieszanie składników to czynności, które z pewnością wymagają odpowiedniej przestrzeni. Dlatego właśnie niezbędne są stoły robocze, które mogą zapewnić komfortową i bezpieczną pracę Twojego personelu. Jak zatem wybrać najlepszy stół roboczy do swojej kuchni? Odpowiedź znajdziesz tuż poniżej.

Jakie są rodzaje stołów roboczych do kuchni?

Przeglądając ofertę naszego sklepu, z pewnością zauważyłeś, że wyróżnia się kilka rodzajów stołów. Czym charakteryzuje się każdy z nich?

Stoły przyścienne

Jak sama nazwa wskazuje, ten rodzaj stołów roboczych ustawiany jest przy ścianach. W ten sposób możesz stworzyć ramę blatów, które są gotowe do wykorzystania. Ten rodzaj produktów wyposażony jest w listwę ograniczającą przedostawanie się płynów i resztek żywności za meble. W ten sposób zapobiega się powstawaniu zanieczyszczeń i nieprzyjemnych zapachów, czyli czynników mocno niepożądanych w tego rodzaju lokalach. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór stołów przyściennych wykonanych ze stali nierdzewnej. Możesz wybierać spośród kilku dostępnych rozmiarów, m.in. 1000x600x850 mm lub 1100x700x850 mm.

Stoły centralne

Kolejnym rodzajem stołów roboczych wykorzystywanych w kuchniach w lokalach gastronomicznych są stoły centralne. Najczęściej służą do krojenia, siekania, gotowania oraz wszystkich innych czynności przygotowawczych. Możesz wybierać spośród modeli wyposażonych w dodatkowe szafki z drzwiczkami lub też tych, które posiadają wyłącznie półkę. Drugi typ mebla znajdziesz w ofercie naszego sklepu. Dostępne są tu rozmaite warianty, które różnią się przede wszystkim rozmiarem. To sprawia, że znajdziesz idealny model i dopasujesz go do wielkości Twojej kuchni.

Jak wybrać najlepszy stół roboczy?

Już wiesz, jakie są najpopularniejsze typy stołów roboczych wykorzystywanych w lokalach gastronomicznych. Szczególnie polecane są te wykonane ze stali nierdzewnej, która jest materiałem odpornym na wiele czynników zewnętrznych. Z tego właśnie powodu Twój mebel nie zniszczy się nawet na skutek intensywnej eksploatacji, która w restauracji jest przecież nieunikniona.

Na co jeszcze należy zwracać uwagę? Przede wszystkim musisz upewnić się, że stół, który zamierzasz kupić, posiada wszystkie niezbędne atesty. Tylko w ten sposób będziesz mieć pewność, że jego użytkowanie jest całkowicie bezpieczne, a wykorzystany materiał nie będzie miał wpływu na zdrowie Twoich pracowników oraz gości.

Podczas zakupu stołu zwróć także uwagę na jego maksymalne obciążenie. Upewnij się także, co do stabilności całej konstrukcji. Tylko w ten sposób wybierzesz niezawodne i trwałe meble, które przetrwają próbę czasu, a przede wszystkim będą dopasowane do Twoich potrzeb.

Jakich jeszcze mebli i sprzętów potrzebujesz w swojej kuchni?

Już wiesz, jak ważny jest dobór odpowiedniego stołu roboczego i na jakie kwestie warto zwrócić uwagę. Jak z pewnością się domyślasz, nie jest to jednak jedyny zakup, którego musisz dokonać. Chcąc kompleksowo wyposażyć kuchnię swojego lokalu gastronomicznego, musisz zaopatrzyć się także w kilka innych mebli.

Jednym z nich jest szafa przelotowa, zwana też szafą gastronomiczną. Jest to mebel przeznaczony do składowania i przechowywania naczyń i sprzętu używanego w kuchni. W ten sposób każdy talerz, miska czy blender ma swoje określone miejsce, a Ty nie tracisz czasu na ich mozolne poszukiwania. Szafa pozwala także na zaoszczędzenie przestrzeni, co jest szczególnie ważne w niewielkich kuchniach.

Do utrzymania porządku w miejscu pracy potrzebne będą także regały gastronomiczne. Podobnie jak tradycyjne, tak i te regały służą do przechowywania rozmaitych produktów, m.in. artykułów spożywczych, garnków czy patelni. W naszym sklepie dostępne są regały magazynowe, które będą świetnym wyborem do Twojej restauracji. Wyróżniają się trwałą i solidną konstrukcją. Dodatkowym atutem są regulowane stopki, które gwarantują stabilność i wytrzymałość.

Jeżeli chodzi o niezbędne sprzęty, jednym z nich jest z całą pewnością okap gastronomiczny. To właśnie to urządzenie pomaga w pozbyciu się oparów powstających podczas gotowania, co znacznie ułatwi pracę i podniesie jej komfort. Istnieje kilka wariantów okapów, m.in. przyścienny skośny do góry, przyścienny trapezowy oraz przyścienny skrzyniowy. Możesz także zdecydować się na okap centralny wyspowy – a wszystko to zależy od Twoich potrzeb, a także umiejscowienia pozostałych elementów wyposażenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl